Bezmaksas piegāde ar OMNIVA pasūtījumiem virs 40EUR
+371 20 217 881
  • Tikai oriģinālā produkcija.
    Tieši no ražotājiem.

SCITEC NUTRITION VITAMIN E

«Baker nutrition oficiālais brendu pārstāvis.
Visi produkti ir nopirkti tieši no ražotāja. Mēs garantējam produkta kvalitāti un autentiskumu.»

SCITEC NUTRITION VITAMIN E

Scitec Nutrition
Iepakojums:
100 Kapsulas
Porcijas iepakojumā:
100
Ražotāji
Scitec Nutrition
Kategorija:
Vitamīni un minerālvielas
Citi
Vegāniem un veģetāriešiem

E vitamīns mūsu organismā izpilda svarīgu aizsargfunkciju: uzveikt brīvo radikāļu savienojumus. Nepiesātinātie tauki ļoti svarīgi, piemēram, šūnu membrānām, bet viņi viegli sagrūst uzbrūkot brīvo radikāļu molekulām. Izraisās lavīnveidīga sagrūšanas reakcija. E vitamīns, iesaistoties ķīmiskā savienojumā ar brīvajiem radikāļiem, atdod vienu brīvo elektronu vai jonu un tādējādi neitralizē brīvo radikāļu darbību, pārvēršot tos organismam nekaitīgos savienojumos, kuri pēc tam ar urīnu tiek izvadīti no organisma. Vienmēr tur, kur darbojas tādi antioksidanti kā E vitamīns, sadalās tauki. Tā, piemēram, sviests, pakļaujoties gaismas iedarbībai, kļūst rūgtens, kas nenozīmē ko citu, kā brīvo radikāļu molekulu iedarbību uz taukiem.
Ja mūsu uzturā ir pārāk mazs E vitamīna saturs, tad tauki mūsu organismā sasmok. Tipiska pazīme ir novecošanas plankumi uz rokām. Tie ir brīvo radikāļu molekulu bojātu tauku sakopojumi, kuri izveidojuši ciešus, organismam neizjaucamus savienojumus ar olbaltumiem. Tādi izveidojas arī plaušās, nervu sistēmā, smadzenēs, aknās, muskuļos un citos audos. Pastāvot pietiekamām E vitamīna piegādēm organismā, tie nevar izveidoties.
Zinātnieki izskaitļojuši, ka katra organisma šūna dienā līdz 10 000 rezēm pakļauta brīvo radikāļu molekulu uzbrukumiem. Var priekšstatīties, kādas svarīgas funkcijas ir antioksidantiem (vispirms jau A, C, E vitamīniem un selēnam).
Atbilstoši, daudzas slimības bieži ir vien sekas tam, ka mūsu organismā trūkst tādi antioksidanti, kā E vitamīns. Brīvie radikāļi bojā šūnu kodolus. Bez tam, tie vairojas ātri un sagrauj šūnu saturu.
E vitamīns atvieglo šūnu elpošanu
E vitamīns aizsargā sarkanos asinsķermenīšus, kuri sirdij un citiem orgāniem piegādā skābekli. Ar to viņš palīdz šūnu elpošanai. Pirmkārt, viņš rūpējas, lai muskuļi un to nervi varētu iztikt ar mazu skābekļa daudzumu, kas palielina spēku un izturību. Sportisti, kuri izlaiž caur savām plaušām daudz skābekļa, arī asinīs un audos saņem daudz skābekļa. Šis skābeklis var kļūt bīstams, novest pie oksidēšanās procesiem un tādā veidā pārvērsties brīvā radikālī. Tāpēc tiem, kuri daudz nodarbojas ar sportu, jārūpējas par sava organisma nodrošināšanu ar E vitamīnu.
E vitamīns novērš asinsrites traucējumus un kavē tos, jo kavē asins sabiezinājumu rašanos cilvēka ķermeņa orgānos. Visus dzīvībai svarīgos orgānus, piemēram, virsnieres vai hipofīzi, aizsargā E vitamīns.
Šīs bioloģiski aktīvās vielas trūkums noved vīriešus pie spermas veidošanās nepietiekamības un ar to pašu pie neauglīguma, tāpat arī sievietēm var būt traucēta dzemdes funkcija. E vitamīns aizsargā arī A vitamīnu no brīvajiem radikāļiem un abi uzskatāmi par svarīgāko imūnfaktoru acīm un, pirmām kārtām, acs lēcām.
E vitamīns kavē iekaisuma procesus
E vitamīnam ir vēl cita īpašība, kuru zinātnieki atklāja pēdējos gados. Tas kavē audu iekaisumus un labo nepareiza uztura izraisītās slimīgās pārmaiņas audos. E vitamīns novērš iekaisuma vielu, piemēram, postagladīnu rašanos, kā sekas pārmērīgai gaļas lietošanai uzturā. Tam, kurš patērē daudz gaļas, izveidojas nosliece uz iekaisumu veidošanos.
Kā E vitamīns nokļūst cilvēka organismā?
Tokoferolus, t.i. E vitamīnu, satur galvenokārt augu eļļas (saulespuķu, sojas u.c.)
Zarnās E vitamīns uzsūcas. Tāpat kā citiem taukos šķīstošajiem vitamīniem A, D un K, labākai E vitamīna uzsukšanai zarnās, uzturā vajadzīgs pietiekams tauku daudzuns. Organismam pārstrādājot barību izmantojas aptuveni 20-40% uzturā esošā E vitamīna. Lielākas E vitamīna devas nav bīstamas.
Kā darbojas E vitamīns
E vitamīna darbības zona atrodas organisma šūnu membrānās. Šis aizsargslānis ap šūnu ir kā stacija daudziem miljardiem dažādām molekulām, barības vielām un hormoniem, kuri te katru minūti transportējas šūnās. E vitamīns spēlē policista lomu, kurš īpaši uzmanīgi uzmana brīvos radikāļus. Ja sarkanie asinsķermenīši nav aptverti ar E vitamīnu, viņi pakļauti brīvo radikāļu uzbrukumiem. Pie tam izmainās sarkano asinsķermenīšu struktūra un tie kļūst nespējīgi transportēt skābekli. Katrs asiņu kubikmilimetrs satur 5 miljonus sarkano asinsķermenīšu. Bez E vitamīna aizsardzības viņi vienas vienīgas dienas laikā var zaudēt pusi savas iedarbības. Tā ik stundu izmainās asins kvalitāte, atkarībā no tā, kādā daudzumā E vitamīna un citus antioksidantus mēs uzņemam ar uzturu.
Tā kā caur šūnu membrānām iziet arī nervu impulsi, tad ir ļoti svarīgi, lai tiem būtu nodrošināti vislabākie apstākļi. Citādi plecos un kājās var iestāties pamiruma sajūta. Ja trūkst E vitamīns, tas pats iestājas nervu un smadzeņu šūnām. Lai novērstu tālāku kaitējumu, organisms pārslēdz savas funkcijas uz minimumu: žirgtuma vietā parādās nogurums, prieka vietā - trula eksistence, aktivitātes vietā -gļēvums.
Palīdzība bojātajām šūnām
Par laimi, mūsu vielumaiņa spēj "remontēt" bojātās šūnas. Tā ir mūsu priekšrocība atšķirībā no dzīvniekiem un augiem, tāpēc arī mēs ilgāk dzīvojam. Bojātajām šūnām vispirms vajadzīgs holesterīns, augstvērtīgu olbaltumu fosforviela, šūnu kodoliem - nukleīnskābe. Šī olbaltumviela pēc kvalitātes pieder pašām pilnvērtīgākajām uzturvielām, praktiski pati labākā ko daba radījusi. Nukleīnskābes satur dīgļi, sēklas un asni. Pašsaprotami, ka tieši viņi satur daudz eļļas un E vitamīna.
No šūnu membrānām jāaizvāc mirušais olbaltums un iesmakušais holesterīns. Tikai tad jutīsimies labāk un možāk. Pie tam ļoti svarīga ir aizsardzība no E vitamīna puses, jo viņš izpilda pamatuzdevumu. Viņa pretdarbība brīvajiem radikāļiem izpaužas arī savienojumā ar reto metālu selēnu. E vitamīns te izpaužas kā dabas "mīļais bērns" un nepieļauj, lai šīs brīnišķīgās molekulas ietu bojā. Ne tik ātri cilvēkiem, dzīvniekiem un augiem jākļūst par brīvo radikāļu upuriem. Cilvēkam pēc iespējas jānodzīvo līdz 80 vai 90 gadiem, tāpēc iztērētais E vitamīns vienmēr atjaunojas.

Rakstīt atsauksmi

Kopā ar šo produktu pērk

Jūs jau apskatījāt

Aktuāli