Bezmaksas piegāde ar OMNIVA pasūtījumiem virs 40EUR
+371 20 217 881
  • Tikai oriģinālā produkcija.
    Tieši no ražotājiem.

Aminoskābes

Aminoskābes un to nozīme sporta uzturā. Kas ir aminoskābes ? Aminoskābes tas ir elementi, no kuriem sastāv visas organisma olbaltumvielas. Aminoskābes ir olbaltumvielu galvenā sastāvdaļa.Kultūrismā un fitnesā aminoskābēm ir ļoti lielā nozīme, jo visi cilvēka muskuļi sastāv no olbaltumvielām, tas ir, no aminoskābēm. Muskulis nav spējīgs attīstīties bez proteīna! Un visi proteīni sastāv no 20 dažādām aminoskābēm. Organisms izmanto aminoskābes savai augšanai, atjaunošanai, stiprināšanai un dažādāku hormonu, antivielu un fermentu izstrādei. No olbaltumvielām un aminoskābēm ir atkarīgs ne tikai muskuļu masas pieaugums, bet arī fiziskā un psiholoģiskā tonusa atjaunošanās pēc treniņa.Sportistiem vajag atcerēties, ka aminoskābes ir „ķieģelīši”, no kuriem ir veidots burtiski viss mūsu organisms. Ja Jūs aktīvi nodorbojaties ar sportu, Jūs droši varat papildināt savu organismu ar aminoskābēm! Tad Jūsu organisms bez grūtībām varēs izturēs visas slodzes un tas nodrošinās pilnvērtīgu atjaunošanās procesu.BCAA aminoskābes sporta uzturā Sazarotās aminoskābju ķēdes, kuras bieži sauc par , ir loti populāras sportistu vidē, kuri vēlas palielināt muskuļu masu, muskuļu apjomu un fizisko sniegumu. Bcaa aminoskābes samazina muskuļu nogurumu, paātrina atjaunošanos, samazina citu aminoskābju zudumu muskuļos slodzes laikā, kā arī palīdz muskuļiem uzņemt vairāk proteīna.Papildinot savu uzturu ar bcaa aminoskābēm, ir iespējams palielināt muskuļu masu gan izturību un spēku.

 Kas ir glutamīns? Glutamīns ir ļoti svarīga aminoskābe, tā ir viss vairāk sastopāma aminoskābe organismā – un tā ir visvairāk koncentrētā tieši muskuļos. Glutamīna funkcijas:Palielina proteīna sintēzi;Palielina slāpekļa aizturi;Samazina muskuļu atjaunošanās laiku pēc slodzes;Uzlabo imunitāti. L- GLUTAMĪNS veido pusi no muskuļu šūnām

Arginīns. Arginīns pieder pie stipri bāziskām aminoskābēm, jo satur vairākas amino- un imino grupas. Arginīns ir balta, kristāliska viela . Arginīns ietilpst olbaltumvielu sastāvā. Atrodas organismā arī brīvā veidā. Arginīns pirms treniņa būtiski palielina muskuļu augšanu, muskuļu spēku un sportisko izturību, jo palielina slāpekļa oksīda līmeni, tādā veidā uzlabojot muskuļu asinsriti, barības vielu un skābekļa piegādi .Arginīna lietošana būtiski palīdz ar olbaltumu sintēzi jūsu muskuļos, arginīns palīdz samazināt olbaltuma katabolismu un uztur augstu insulīna līmeni, tādā veidā veicinot aminoskābju un glikozes asimilēšanu muskuļu šūnās. Arginīna anaboliskais potenciāls padara to obligātu visiem sportistiem, kas vēlas palielināt muskuļu masu, turklāt samazinot treniņu atjaunošanās laiku.

Aktuāli